Moda

Dlaczego sukienki midi to dobry wybór?

Jeśli chodzi o sukienki, to dzieli się je z uwagi nie tylko na krój i styl, ale również długość. Za te najbardziej uniwersalne pod tym względem uważane są sukienki midi, które w swojej szafie ma prawie każda kobieta. Zobaczmy dlaczego sukienki midi to często prawdziwy strzał w dziesiątkę.

Jaką długość mają sukienki midi?

Sukienki midi to te, które sięgają za kolano, a jednocześnie kończą się przed kostkami. W zdecydowanej większości przypadków sukienki midi kończą się w połowie łydek. Oznacza to, że nie eksponują one zbyt mocno nóg. Sprawiają, że uda się zakryte, a łydki widoczne jedynie w niewielkiej części. Z tego powodu sukienki midi poleca się w szczególności tym kobietom, które nie są zadowolone z wyglądu swoich nóg i nie chcą ich nadmiernie eksponować.

Dla kogo odpowiednie są sukienki midi?

W sukienkach o długości midi najkorzystniej wyglądają kobiety o smukłej i wysokiej sylwetce. Panie, które mają naprawdę niski wzrost powinny raczej wystrzegać się sukienek midi. Dlaczego? Mogą one bowiem optycznie nieco skracać nogi, co przy niskim wzroście może skutkować poważnym zaburzeniem proporcji sylwetki. Nie oznacza to jednak, że panie te powinny w ogóle z takich sukienek zrezygnować. Wystarczy odpowiednio dobrać krój, aby również w sukience midi wyglądać dobrze.

Jak dobrać długość midi, aby wyglądać najbardziej korzystnie?

Wybierając sukienkę midi, należy pamiętać o tym, aby nigdy nie kończyła się ona w tym miejscu łydki, które jest najgrubsze. W przeciwnym razie nawet najzgrabniejsze i najszczuplejsze nogi będą wydawały się grube i masywne. Styliści podkreślają, że najlepsze sukienki midi to te, które kończą się zaraz za kolanem, albo w miejscu, w którym łydka już zaczyna się zwężać. Powinna pamiętać o tym każda kobieta, która planuje zakupić sukienki midi.

Jakie buty zakładać do sukienek midi?

Decydując się na sukienkę midi, należy pamiętać, że wymaga ona rozwagi w doborze butów. Najlepiej sukienki takie komponują się ze szpilkami. Hitem są te w kolorze nude, które optycznie wydłużają nogi i wyszczuplają sylwetkę. Z sukienkami midi można nosić także długie kozaki. Lepiej wystrzegać się natomiast butów na idealnie płaskiej podeszwie. Mogą one bowiem sprawić, że sylwetka będzie wydawała się krótsza niż jest naprawdę. Taki efekt nie spodoba się większości kobiet.

Sukienki midi to dobry wybór dla kobiet wysokich i szczupłych. Odpowiednio dobrany krój sprawia, że mogą sięgać po nie także panie, których natura nie obdarzyła zbyt wysokim wzrostem. Sukienki midi są kobiece, wygodne i bardzo uniwersalne.

Możesz również polubić…